NEOLIFE SİGORTA VE BROKERLİKHAVACILIK SİGORTASI

Havacılık sigortaları bu kişi ve kuruluşların çeşitli faaliyetleri sırasında ortaya çıkan ve üçüncü kişilerin göreceği bedensel veya maddi zararlara karşı sorumluluklarını güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Havacılık Sigortası

Hava alanı işleten kişi ve kuruluşlar, işleri ile ilgili faaliyetlerini yaparlarken, bu sıradaki hareketleri ve fiilleri yüzünden ortaya çıkan durumlardan ya da beklenmedik bir kaza ile karşılaşılan durumlardan sorumludurlar. Havacılık sigortaları bu kişi ve kuruluşların çeşitli faaliyetleri sırasında ortaya çıkan ve üçüncü kişilerin göreceği bedensel veya maddi zararlara karşı sorumluluklarını güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Hava Taşıtları, Üçüncü Kişilere Karşı Sorumluluk Sigortası

Hava aracının işletilmesi sırasında ya da hava aracından herhangi bir cismin düşmesi ile kaynaklanan durumlar aracı işleten kişi veya kuruluşun yasal olarak sorumluluğunu gerektirmektedir. İşte bu durumlarda üçüncü kişilerin canına ya da malına gelecek zararlar bu sigorta ile güvence altına alınır.

Yük ve Posta Sorumluluk Sigortası

Hava aracını işleten kişi veya kuruluşun uçak ile taşınmak üzere teslim aldığı mallar üzerindeki yasal sorumluluğu bu sigorta ile güvence altına alınır.

Pilotlar İçin Lisans Kaybı Sigortası

Bu sigorta poliçesi alındığında uçuş lisansı ve geçerlilik belgesi olan bir pilot, sigorta süresi içinde herhangi bir şekilde yaralanmak suretiyle bedensel bir zarar görür ya da bir hastalık sonucunda geçici ya da sürekli olarak lisansını kullanamaz hale gelirse, bu sigorta bu durumda güvence sağlamaktadır.

Hava Taşıtları Tekne (Gövde) Sigortası

Bu sigorta hava aracını işleten kişi veya kuruluş tarafından, sahibi tarafından, kiracısı olan veya zilyetine sahip olan kişi veya kuruluş tarafından yaptırılabilir. Bu sigortanın sağladığı güvence, aracın yerde dururken veya pist üzerinde hareket halindeyken ya da uçuşu sırasında ortaya çıkan herhangi bir nedenle meydana gelen zararlardır.

Yolcu Sorumluluk Sigortaları

Uçakta biletli olarak uçuş yapan yolcuların herhangi bir kaza yüzünden uğrayacakları ölümlü ya da ölümsüz bedensel zararlar, aracı işleten kuruluşun yasal sorumlulukları içinde bu sigorta ile güvence altına alınır. Burada söz konusu olan güvence yolcunun uçağa binmesi ile başlar, uçuş süresi ve yolcunun inmesine kadar devam eder. Hatta yolcuların işletmeci tarafından kendi araçları ile terminalden alınarak hava alanına götürülmesi ve varış noktalarında yine hava alanından alınarak terminale kadar götürülmesi sürelerini de kapsayabilir.

Yolcu ve Uçuş Ekibi Koltuk Ferdi Kaza Sigortaları

Uçak yolcuları ve uçuş ekibinin herhangi bir kaza yüzünden göreceği, ölüm, kalıcı şekilde tam sakatlık hali ve tedavi giderleri gibi bedensel zararlar, hava aracını işleten kişi veya kuruluşun sorumluluğundadır ve bu zararlar bu sigorta ile güvence altına alınır.

Havalimanı İşleticisi Sorumluluk Sigortaları

Devletin olsun, yerel veya özel idarelerin olsun hava alanı sahipleri veya işleticileri, faaliyetleri sırasında ortaya çıkan, uçakların, uçak yolcularının ya da üçüncü kişilerin bedensel veya maddi zararlarını karşılamakla sorumludurlar.

Sigorta teklifi Al

  Konuya göre aşağıda yazılacak ve istenecek bilgiler :

  - Trafik-kasko için : Plaka , Ruhsat numarası,

  - Sağlık için : Boy, Kilo, Mevcut poliçesi varsa onun bilgileri.

  - Dask için : Tapu sahibinin TC si, Adres, m2, Bina kat sayısı, Sigortalı katı,

  Bina yapım yılı - 1975 ve öncesi, 1976-1999 arası, 2000-2006 arası, 2007-2018 arası, 2019 ve sonrası,

  Bina yapım tarzı: Betonarme, Diğer.

  Kredi var mı? , Kullanım şekli: Mesken, Ticarethane, Ofis,

  - Konut için : Danışmanımız sizi arasın - Diğer sigorta ürünleri için : Danışmanımız sizi arasın.

  Soru Sor
  1
  Merhaba;
  Sİze Nasıl Yardımcı Olabiliriz?